Oppilashuolto ja -opiskelijahuolto

Oppilashuollon tehtävä on edistää kouluyhteisön ja oppilaiden hyvinvointia, huolehtia oppimisen perusedellytyksistä, oppilaiden opillisista tuloksista ja tasapainoisesta kasvusta sekä kehityksestä. Oppilashuolto perustuu luottamukseen ja yhteistyöhön.

Oppilashuoltoryhmässä on lukuvuonna 2020 - 21:

Rehtori Kirsi Peräjärvi, 050 5260 877, kirsi.perajarvi(ät)lahdensteiner.fi

Erityisopettaja Sari Seesteilä,  sari.seesteila(ät)lahdensteiner.fi

Kouluterveydenhoitaja Henna Rohtla, 044 4162 789, henna.rohtla(ät)phhyky.fi

Koulupsykologi Heidi Passila, 050 5391 662, heidi.passila(ät)lahti.fi

Koulukuraattori Antti Mankinen, 050 5391 666, antti.mankinen(ät)lahti.fi

Lukiolaisten terveydenhoitaja Outi Melchy, 044 4163 120, outi.melchy(ät)phhyky.fi

Lukiolaisten koulupsykologi Lari Laakkonen, 044 4885 540, lari.laakkonen(ät)lyk.fi

Lukiolaisten koulukuraattori Maija Halme, 044 4885 546, maija.halme(ät)lyk.fi